همه چیز در مورد پکیج شوفاژ دیواری بوتان کالداونزیا

پکیج کالداونزیا

همه چیز در مورد پکیج شوفاژ دیواری بوتان کالداونزیا

 همه چیز در مورد پکیج شوفاژ دیواری بوتان کالداونزیا

پکیج کالداونزیای بوتان در نوع تک مبدله دو منظوره طراحی شده است یعنی دارای یک مبدل می باشد که این مبدل وظیفه آب گرم مصرفی( سرویس بهداشتی و حمام )  را برعهده دارد و هم از طرفی رادیاتورها را گرم می کند و برای منازل تا 85 الی 90 متر مناسب می باشد. از مهمترین قطعات پکیج کالداونزیا می توان به پمپ دستگاه که وظیفه گردش آب در رادیاتورها را برعهده دارد و قطعه مبدل که آب گرم ساختمان و رادیاتورها را انجام می دهد.

پکیج کالداونزیاچرا پکیج کالداونزیا رادیاتورها را گرم نمی کند؟

زمانیکه پمپ دستگاه پکیج کالداونزیا دچار مشکل شده باشد نمی توان آب را در مسیر رادیاتورها گردش دهد و آب را که در مبدل گرم شده است به سوی رادیاتورها هدایت کند و زمانیکه روی سیستم زمستانه قرار گیرد بار دستگاه بالا رفته و پکیج قادر به ادامه کار نمی باشد و چراغ دستگاه قرمز رنگ می شود و نشانه ارور و خرابی دستگاه می باشد.

چرا چراغ پکیج کالداونزیا قرمز شده است؟

قرمز شدن چراغ در پکیج کالداونزیا نشانه ارور و عدم فعالیت دستگاه می باشد.

قرمز شده چراغ می تواند به چندین عامل بستگی داشته باشد:

  • مهمترین عامل قرمز شدن خرابی سنسور گرمایش می باشد که پارامترها درست به برد دستگاه پیام نمیفرستند و باعث ارور می شود برای حل این ارور باید سنسور گرمایش یا NCT در سیستم گرمایش تعویض شود.
  • خرابی پمپ دستگاه که باعث بالا رفتن فشار بار دستگاه می شود و باعث ارور و قرمز شدن در پکیج کالداونزیا می شود.
  • خرابی فن در دستگاه یا پوشر دود که مربوط به محصولات احتراق می باشد و نیز باعث ارور و چراغ قرمز در پکیج کالداونزیا می شود.
  • خرابی برد دستگاه: وظیفه برد دستگاه رهبری قطعات می باشد زمانیکه برد دستگاه دچار مشکل شود برق به دیگر قطعات مانند فن یا پمپ به درستی نمی رسد و قطعات نمی توانند کار کنند بخاطر همین نیز پکیج دچار ارور می شود.

چرا آب مصرفی حمام و سرویس بهداشتی در پکیج کالداونزیا گرم نمی شد؟

علت اینکه آب در پکیج کالداونزیا گرم نمی شود قطعه ای به نام فلوسوئیچ می باشد. زمانیکه فلوسوئیچ دستگاه به درستی تحریک نشود پارامترها درست به برد کالداونزیا نمی رسد و دستگاه روشن نمی شود و زمانیکه دستگاه روشن نشود آب گرم نمی شود برای حل این مشکل باید فلوسوئیچ دستگاه تعویض گردد و اقدام به تعمیر پکیج نمایید.

چرا آب گرم حمام و سوریس بهداشتی سرد و گرم می شود؟

مهمترین علت در سرد و گرم شدن آب در حمام وجود رسوب در مبدل دستگاه می باشد که باعث سرد و گرم شدن آب می شود علت رسوب گرفتن مبدل رسوبات آب در شهرهای بزرگ مثل تهران و غیره می باشد که با نصب یک رسوب گیر در ورودی دستگاه تا حدودی می توان از این موضوع جلوگیری کرد.

برای حل این مشکل مبدل دستگاه را با دیس کلر شستشو داده و رسوبات اضافی را از سطح مبدل پاک کرده سپس مشکل حل خواهد شد.

یکی دیگ از عوامل ولرم بودن آب تنظیم نبودن شعله دستگاه باشد که با تنظیم شعله می توان گرم بودن آب را درست کرد برای بهتر کار کردن و نداشتن مشکلات در پکیج کالداونزیا بهتر است سالی یک بار در اوایل پاییز دستگاه خود را سرویس نمایید تا دچار مشکل نشود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194