چند عامل مهم خرابی شوفاژ دیواری ایران رادیاتور

چند عامل مهم خرابی شوفاژ دیواری ایران رادیاتور

دستگاه پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور که وظیفه گرم کردن اب مصرفی ( سرویس بهراشتی و سیستم گرمایشی رادیاتور را به عهده دارد و کارکرد دستگاه شامل قطعاتی می باشد که این قطعات هر کدام وظیفه مشخص و خاصی را بر عهده دارند تا دستگاه پکیج ایران رادیاتور بتواند با راندمان بالا کار کند و زمانیکه هر کدام از قطعات دچار مشکل شوند دستگاه دچار اختلال و ارور خواهد شد و برای رفع این مشکل و تعمیر پکیج باید اطلاعات کافی از قطعات و نقش آنها در دستگاه پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور داشت تا بتوان مشکل دستگاه ایران رادیاتور را رفع نمود.

از مهمترین دلایل خرابی دستگاه پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور می توان به عدم سرویس مرتب دستگاه اشاره کرد که بیشترین صدمه و آسیب را به دستگاه وارد می کند . دستگاه پکیج ایران رادیاتور نیاز به یک سرویس دوره ای 6 ماهه دارد تا همیشه بتواند با راندمان بالا کار کند چون دستگاه دارای قطعات الکترونیکی می باشد عدم سرویس باعث هزینه بیشتر در تعمیر پکیج و سرویس دستگاه خواهد شد.

با آشنایی با قطعات پکیج ایران رادیاتور از علائم خرابی پکیج به راحتی می توان آگاه باشد و اقدام به تعمیر پکیج ایران رادیاتور نمود.

قطعه اول در شوفاژ دیواری ایران رادیاتور

پرشر آب :  وظیفه پرشر آب فشار اب مدار گرمایش پکیج ایران رادیاتور را کنترل می کند و درصورت کمبود فشار آب در مدار گرمایشی اجازه فعالیت به دستگاه را خواهد داد و دستگاه پکیج روشن نمی شود و در صورتی که بار دستگاه در مدار گرمایشی بالا تر از ( 0.6 ) با شد شروع به کار خواهد کرد و محل نصب آن در مسیر آب شوفاژ قبل یا بعد از مبدل قرار دارد.

خرابی پکیج ایران رادیاتور

پر شر هوا

که یکی از قطعات ایمنی و مهم در دستگاه پکیج ایران رادیاتور می باشد و نقش آن کنترل خروج محصولات احتراق ( گاز، اکسیژن و ماده سوختنی ) مب باشد و تنها قطعا ایست که توسط برد دو مرحله کنترل می شود قبل از اینکه برد فن را روشن کند برد کنترل می کنند مدار پرشر هوا باز شده سپس در صورت باز بودن پرشر هوا برد فن را روشن می کند و دوباره برد دستگاه مدار پرشر هوا را کنترل می کند که با روشن شدن فن و مکش از لوله پر شر هوا بسته شده باشد.

خرابی پکیج ایران رادیاتور

پمپ سیرکولاتور

گردش آب در مدار گرمایش به سمت رادیاتورها ونیز مبدل صفحه ای در زمان باز بودن آب مصرفی در پکیج ایران رادیاتور را به عهده دارد.

خرابی پکیج ایران رادیاتور

عملکرد پمپ در زمان آب مصرفی آب مدار شوفاژ را بین مبدل اصلی و ثانویه به گردش در می اورد تا اب گرم مصرفی را گرم کند و در شوفاژ با چرخش روتور داخل پمپ آب سیستم شوفاژ را از مسیر برگشت رادیاتورها کاهش می دهد و ان را به قسمت رفت رادیاتورها هدایت می کند.

منبع انبساط

وظیفه و عملکرد منبع انبساط ایران رادیاتور ثابت نگه داشتن فشار مدار گرمایش در مقابل حجم آب مدار گرمایش است چون با افزایش دمای آب رادیاتورها حجم اب شروع به بالا رفتن می کند که برای کنترل فشار این مقدار آب از منبع انبساط استفاده می کندد.

منبع انبساط از 2 قسمت تشکیل شده است یک قسمت آب مدار شوفاژ و قسمت دیگر فشار هوا یا ( n2 ) که با فزایش دمای اب رادیاتورها و افزایش حجم اب اضافی به هوای داخل منبع انبساط فشار اورده و داخل منبع محافظ و پس از پایی امدن دما و حجم اب مدار رادیاتور این بار هوای متراکم داخل منبع انبساط به اب داخل منبع انساط فشار اورده و اب را به لوله های رادیاتور می فرستد تا فشار آب رادیاتورها ثابت بماند .

در صورت معیوب بودن منبع انبساط در زمان استفاده رادیاتورها با بالا رفتن اب شوفاژ کم کم فشار آب مدار گرمایشی بالا رفته و از مرز 3 می گذرد و اب از شیر اطمینان جاری می گردد.

خرابی پکیج ایران رادیاتور

سنسور شوفاژ دیواری ایران رادیاتور

سنسور شوفاژ پکیج ایران رادیاتور دمای اب رفت ندار شوفاژ را به برد منتقل می کند و باعث خاموش شدن شعله می گردد تا رادیاتورها به دمای تنظیمی گرم شوند.

عملکرد سنسور شوفاژ از یک مقاومت معکوس تشکیل شده که دمای 25 درجه اتاق مقاومت انها 4 کیلو و با گرم شدن مقاومت ان کمتر می گردد.

در صورت خراب بودن سنسور شوفاژ 4 حالت اتفاق می افتد :

مدار دوسیم متصل شده به سنسور شوفاژ باز شود که پکیج خطای خرابی سنسور شوفاز می دهد

مدار دوسیم متصل شده به سنسور شوفاز بسته باشد که پکیج خطا نمی دهد اما با وجود سرد بودن مدار رفت رادیاتورها پکیج همچنان خاموش است.

سنسور شوفاژ که دمای غیر واقعی و پایین تری را به برد اعلام نکرد در این پکیج خطا نمی هد اما با وجود گرم بودن مدار رفت رادیاتورها همچنان روشن مانده و خاموش نمی گردد و دمای تنظیمی شوفاژ با دمایی که بردشان می دهد هم خوانی ندارد.

محل نصب سنسور شوفاژ در مسیر اب شوفاژ و بعد از مبدل اصلی است.

با داشتن اطلاعات تا حدودی با نحوه عملکرد پکیج ایران رادیاتور اشنا شدیم به یاد داشته باشید سرویس دوره ای دستگاه خود را فراموش نکنید تا دستگاهی با راندمان بالاتر داشته باشید.

برای سرویس پکیج و تعمیر آن می توانید با ما تماس بگیرید. تیم همواره آماده ی خدمت گذاری به شما عزیزان می باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194