آموزش هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

آموزش هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

یکی از مهم ترین کارهایی که در ابتدای فصول سرد سال باید انجام دهید تا در طول زمستان خیالتان از بابت پکیج راحت باشد هواگیری پکیج است. هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور باید حداقل یک بار در طول سال انجام شود. اگر قصد دارید خودتان هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور را انجام دهید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. جهت مشاوره تعمیر و نصب پکیج می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور را چه موقع باید انجام داد؟

در چه مواقعی باید هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور را انجام داد؟ اگر به تازگی پکیج را نصب کرده اید و یا قصد سرویس کردن آن را دارید باید حتما عمل هواگیری پکیج انجام شود تا عملکرد و راندمان آن نیز بالا رود. هواگیری به معنای خارج کردن هوای اضافه در لوله های دستگاه است زیرا وجود هوای اضافی در پکیج دیواری باعث کاهش عملکرد و ایجاد اختلال در کارکرد آن خواهد شد.

زمان هواگیری پکیج دیواری

در حالت عادی بهتر است حداقل سالی یکبار اقدام به هواگیری پکیج دیواری کنید اما اگر در طول سال نشانه های زیر را مشاهده کردید نیز باید عمل هواگیری را انجام دهید.

تعمیر پکیج

ایجاد صدای نابهنجار

اگر در هنگام روشن کردن پکیج صدای نابهنجاری مانند انفجار شنیده شد به دلیل وجود هوای اضافه در پکیج است. در این مواقع باید اقدام به خارج کردن هوای اضافه در لوله ها کنید.

نیمی از پکیج سرد و نیمی دیگر گرم

اگر مشاهده کردید که پکیج کاملا گرم نیست و نیمی از بدنه گرم و نیمی دیگر سرد است نشانه این است که باید هواگیری پکیج را انجام دهید. این مساله به دلیل وارد شدن هوای اضافه در لوله هاست.

آب کاملا گرم نمیشود

یکی دیگر از نشانه هایی که باید هواگیری انجام شود این است که پکیج توانایی گرم کردن آب سرد را به طور کامل ندارد و نمیتواند ثبات آب گرم را حفظ کند.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

مزایای هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

هواگیری پکیج مزایای بسیاری برای دستگاه دارد که میتواند عمر دستگاه و کیفیت کار آن را به میزان چشمگیری افزایش دهد. همانطور که میدانید سرویس کردن دستگاه ها ( تمام دستگاه ها) میتواند موجب برطرف کردن مشکلات احتمالی و عیب یابی زود هنگام شود. در این حالت بسیاری از هزینه ها در دراز مدت کاهش پیدا خواهند کرد. در ادامه به بررسی مهم ترین مزایای هواگیری پکیج دیواری خواهیم پرداخت.

عملکرد مناسب

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور میتواند باعث بهینه تر شدن آن و عملکرد مناسب شود. زمانی که پکیج هواگیری میشود توانایی تولید گرمای بیشتری را نیز خواهد داشت.

بازدهی قطعات

بهتر است که در طول سال حداقل 1 یا 2 بار هواگیری انجام شود. با اینکار بازدهی قطعات بیشتر شده و در نتیجه عمر دستگاه نیز افزایش پیدا میکند.

کاهش نشت آب

یکی از مشکلات رایج در پکیج های دیواری نشت آب از رادیاتورهاست. اگر هواگیری به خوبی انجام شود میتواند از خطر نشت آب از رادیاتور پکیج جلوگیری کند.

کاهش هزینه گاز

زمانی که هواگیری پکیج انجام میشود به دلیل افزایش راندمان موجب کاهش مصرف گاز نیز خواهد شد. زیرا مصرف بهینه گاز و یا برق یکی از نشانه های کارکرد صحیح دستگاه است.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

آموزش هواگیری پکیج ایران رادیاتور

اگر قصد دارید هواگیری پکیج ایران رادیاتور را در منزل انجام دهید و برای آن انجام آن از سرویسکاران کمک نخواهید این مقاله میتواند به خوبی شما را راهنمایی کند. اما به شما توصیه میکنیم که اگر دانش فنی ندارید و تا به حال اقدام به هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور نکرده اید از یک سرویسکار پکیج بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

به مرور زمان و با استفاده های مکرر از پکیج دیواری هوا وارد لوله ها میشود و همانطور که قبلا گفتیم وجود هوای اضافه در لوله ها موجب اختلال در عملکرد صحیح دستگاه خواهد شد. یکی از نشانه هایی که پکیج نیاز به هواگیری دارد این است که در هنگام روشن شدن صدایی مانند ایجاد باد و انفجار شنیده میشود. در این حالت میتوانید متوجه شوید که هوای اضافه در لوله ها جریان دارد.

برای هواگیری پکیج دیواری باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا هواگیری به خوبی انجام شود.

باز کردن شیر آب گرم

اولین مرحله در هواگیری پکیج دیواری این است که شیر آب گرم را باز کنید. بعد از باز کردن شیر آب گرم پکیج روشن میشود و پمپ شروع به کار کردن میکند.

پیچ هوا گیری

بعد از اینکه شیر آب گرم را کاملا باز کردید و آب گرم شد باید به سراغ پیچ هواگیری بروید. در انتهای پمپ پکیج یک پیچ هواگیری وجود دارد که قبل از باز کردن آن باید دستمالی در زیر آن قرار دهیم تا آب خروجی را جذب کند. ممکن است در هنگام باز کردن این پیچ آب با فشار به بیرون پرتاب شود.

باز کردن پیچ هواگیری

در این مرحله باید به کمک پیچ گوشتی دوپهلو اقدام به باز کردن پیچ هواگیری کنید. پیچ گوشتی را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا هوا و آب از خارج خارج شوند. در هنگام خروج هوا از پمپ صدایی مانند حباب خواهید شنید. هواگیری را تا جایی ادامه دهید که صدای حباب قطع شود و دیگر نشیده نشود. در این حالت تمام هوای اضافی خارج شده است و عمل هوا گیری به خوبی انجام شده است.

بستن پیچ هواگیری

بعد از اینکه هوای اضافه پمپ کاملا تخلیه شد باید پیچ هواگیری را ببندید. برای بستن پیچ باید از پیچ گوشتی دوپهلو استفاده کنید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را محکم کنید.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور 

بعد از انجام هواگیری شاهد خواهید بود که آب به راحتی گرم میشود و مشکلاتی اعم از سرد ماندن آب , جوش آوردن پکیج و ایجاد سر و صدای اضافی در هنگام کار پکیج ندارید.

علت گرم نشدن آب بعد از هواگیری

اگر به دلیل سرد ماندن آب اقدام به هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور کرده اید اما بعد از آن شاهد گرم نشدن آب نیستید حتما مشکل از رسوب گرفتن قطعاتی مانند مبدل های حرارتی است. اگر مبدل حرارتی را بررسی کردید و متوجه شدید که رسوب گرفته است باید با اسید آن را به خوبی شستشو دهید تا رسوبات آن از بین بروند. در این حالت مشکل برطرف خواهد شد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194