آموزش گام به گام نصب پکیج بوتان

نصب پکیج بوتان

آموزش گام به گام نصب پکیج بوتان

نصب پکیج بوتان باید توسط متخصصین انجام شود زیرا نصب این دستگاه بسیار حساس بوده و باید در این زمینه مسلط باشید تا بتوانید نصب پکیج را به خوبی انجام دهید. در این مقاله به نحوه نصب پکیج بوتان و نکاتی در این خصوص خواهیم پرداخت.

پکیج بوتان یکی از برندهای پرطرفدار در میان پکیج هاست و در مقاله های پیشین به مقایسه این پکیج با پکیج های دیگر نیز پرداختیم. نصب پکیج بوتان امری حساس است و باید در حین نصب نکات و قواعدی را رعایت کنید تا دچار مشکل و ایجاد خسارت در دستگاه نشوید. قبل از توضیح نصب پکیج بوتان ابتدا نکات زیر را درنظر بگیرید.

تعمیر پکیج

نکات مهم قبل از نصب پکیج بوتان

قبل از نصب پکیج باید ملزومات آن فراهم باشد تا نصب به خوبی انجام شود. به طور مثال باید دیوار تحمل وزن پکیج را داشته باشد تا بتوان آن را به وسیله پیچ و رولپلاک به خوبی بر روی دیوار محکم کرد.

نصب پکیج بوتان

نکته 1

همانطور که گفتیم اولین موردی که باید قبل از نصب پکیج بوتان در نظر داشته باشید میزان استحکام دیوار است. بهتر است پکیج را بر روی دیواری نصب کنید که از مقاومت بالایی برخوردار است اما اگر مجبور به نصب پکیج در محلی شدید که دیوار سستی دارد بهتر است با روش هایی مانند استفاده از تخته چند لایه دیوار را تقویت و سپس اقدام به نصب کنید. زیرا نصب پکیج بر روی دیوار سست احتمال سقوط آن را افزایش میدهد.

نکته 2

به میزان سختی آب توجه کنید. اگر قصد دارید پکیج بوتان را در محلی نصب کنید که سختی آب آن ها بیشتر از 250 است باید سختی گیری انجام شود. در مناطقی که سختی آب آن ها بین 150 تا 250 است الزام به سختی گیری نیست اما پیشنهاد میکنیم که انجام شود.

نکته 3

لوله کشی مدار شوفاژ بسیار مهم است. لوله کشی مدار و آب گرم باید به طور اصولی تاسیس شده باشند و موازین هندسی در آن ها رعایت شده باشد.

نکته 4

قبل از اقدام به نصب باید از پریز برق مناسب در محل استفاده شود. اگر متوجه شدید که در محل نصب پکیج بوتان سیستم برق کشی دچار ایراد است بهتر است که ابتدا آن را اصلاح و سپس اقدام به نصب کنید.

نکته 5

نکته ای که بسیاری از افراد به آن توجه نمیکنند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است باز بودن مسیر دودکش است. اگر در هنگام نصب به باز بودن دودکش توجه نکنید باعث ایجاد خسارات و آسیب های جدی خواهد شد.

نکته 6

بهتر است که قبل از نصب پکیج درون لوله های شستشو داده شود تا از عدم وجود گرد و خاک  در لوله های مطمئن شوید.

نصب پکیج بوتان

پس از رعایت تمام نکته هایی که گفتیم اکنون نوبت به نصب پکیج می رسد. مراحل نصب را طبق توضیحات زیر انجام دهید.

نصب پکیج بوتان

مرحله 1

کابل برق سه رشته ای را به پریز برق مناسب وصل کنید. این کابل دارای سیم های فاز و نول و اتصال به زمین است.

مرحله 2

بعد از اتصال دوشاخه به پریز باید آب سرد را باز کنید تا آب سرد به دستگاه وارد شود. اما دستگاه برای هوا گیری نیاز به آب گرم نیز دارد. با باز کردن آب گرم میتوانید هواگیری پکیج را انجام دهید.

مرحله 3

در این مرحله باید مدار پکیج را پر کنید. برای پر کردن مدار پکیج باید شیر پرکن دستگاه را باز کنید. بعد از باز کردن شیر باید به عقربه مانومتر توجه کنید. اگر عقربه بیشتر از 5/1 بار شد شیر را ببندید. این درجه بیان گر هواگیری شدن پکیج است. اگر از این درجه کمتر بود دوباره شیر پرکن را باز کنید تا فشار به 5/1 برسد.

مرحله 4

در این مرحله باید شیر دستی گاز را باز کنید تا گاز در پکیج جریان پیدا کند. بعد از ایجاد جریان گاز در پکیج باید از عدم نشت لوله ها مطمئن شوید. روش های مختلفی برای عیب یابی و نشت لوله ها وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کف صابون است. اگر شاهد نشتی در لوله ها بودید حتما آن را برطرف کنید تا خطر انفجار را به حداقل برسانید.

مرحله 5

پس از اطمینان از عدم نشتی لوله های پکیج باید شیر اصلی گاز شهری را باز کنید و کلید برق را متصل کنید.

مرحله 6

مدار آب گرم را راه اندازی کنید. برای راه اندازی مدار آب گرم باید کلید پکیج را در حالت روشن قرار دهید.

مرحله 7

بعد از روشن کردن دستگاه باید ترموستات را تنظیم کنید. ترموستات را بر روی درجه دلخواه آب گرم تنظیم کنید و شیر آب گرم را باز کنید. پس از این کار باید آب به میزانی که برای ترموستات تعیین کرده اید گرم شود. در این صورت نصب پکیج بوتان و تنظیم ترموستات به خوبی انجام شده است.

مرحله 8

در مرحله آخر باید مدار شوفاژ را راه اندازی کنید. برای این کار باید ترموستات شوفاژ را بچرخانید و درجه آن را بر روی درجه دلخواه قرار دهید.

نصب پکیج بوتان به طور صحیح

در حالت زیر میتوانید از نصب صحیح پکیج بوتان اطمینان حاصل کنید.

نصب پکیج بوتان

اگر در حین روشن بودن کلید پکیج ترموستات و آب گرم در حالت خاموش قرار بگیرند به معنی نصب صحیح پکیج بوتان است. در این حالت برق در دستگاه جریان دارد و مسیر آب و گاز نیز باز است. میتوان گفت که پکیج در حالت استندبای ( خاموشی موقت ) است. در حالت استندبای سیستم زیر همچنان فعال هستند:

سیستم ضد یخ

وقتی ترموستات و آب گرم در حالت خاموش قرار میگیرند احتمال یخ زدگی پکیج افزایش پیدا میکند به همین خاطر در حالت استندبای سیستم ضدیخ همچنان فعال باقی می ماند و اگر آب داخل مدار به دمای کمتر از 7 درجه برسد پمپ فعال شده و با روشن شدن مشعل در دمای 4 درجه دمای آب به مقدار مناسب یعنی 25 درجه خواهد رسید تا از یخ زدگی آب درون مدار جلوگیری شود.

سیستم ضد گیرپاژ پمپ

اگر 24 ساعت از پکیج استفاده نکنید پمپ به صورت اتوماتیک هر چند ثانیه یکبار روشن میشود تا از گیرپاژ شدن پمپ پیشگیری شود.

نصب پکیج بوتان

بیشتر بخوانید…

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194