مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

پکیج ایران رادیاتور یا بوتان؟ کدام را انتخاب می کنید؟

امروزه برندهای زیادی در حوزه سیستم های گرمایشی و همچنین پکیج های دیواری در بازار وجود دارند که انتخاب را برای افراد سخت میکنند. دو برند مطرح در این حوزه ایران رادیاتور و بوتان هستند که در این مقاله به مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان پرداخته ایم. اگر میخواهید یکی از این دو برند را تهیه کنید بهتر است مقاله مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان را تا انتها بخوانید.

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید پکیج هستند نمیدانند که کدام یک برای آن ها بهتر است. در ایران برند ایران رادیاتور و بوتان از برندهای قدیمی و پرفروش هستند که رقابت زیادی با یکدیگر دارند. از این رو ما به بررسی و مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان پرداختیم تا تصمیم و انتخاب را برای شما راحت تر کنیم.

 

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

 

ایران رادیاتور یا بوتان

عوامل مختلفی در کیفیت یک محصول دخیل هستند. اما مهم ترین نکته ای که باید در انتخاب یک محصول در نظر بگیرید نوع نیاز شماست. باید ببینید که چه محصولی برای شما مناسب است و کدام یک از این پکیج ها نیاز شما را به یک پکیج خوب در خانه  برطرف میکند.

تعمیر پکیج

ظرفیت حرارتی

عوامل مختلفی در قیمت پکیج موثر است که یکی از مهم ترین آن ها ظرفیت حرارتی آن است. افراد میتوانند قبل از خرید پکیج ها میزان نیاز خود را به ظرفیت حرارتی در نظر بگیرند. البته مورد دیگری که در انتخاب این ظرفیت مهم است مساحت خانه شماست. به طور مثال اگر خانه شما 110 متر و یا کوچک تر است میتوانید از پکیج های 24 هزار کیلوکالری استفاده کنید. این پکیج ها میتوانند به خوبی جوابگوی نیاز شما باشند. اما اگر مساحت خانه شما بین 120 متر تا 180 متر است باید از پکیج های 28 هزار استفاده کنید. برای خانه هایی که متراژ آنها بین 180 تا 270 متر است میتوانند از پکیج هایی با طرفیت 35 هزار استفاده کنند. اگر مساحت خانه شما بیشتر از 180 متر است بهترین گزینه برای شما استفاده از پکیج های زمینی است زیرا قدرت حرارتی این پکیج ها بیشتر است.

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان از نظر ظرفیت حرارتی

برند ایران رادیاتور و بوتان هر دو از نظر حرارتی توانسته اند نیاز مشتریان را برطرف کنند و به خوبی رضایت آن ها را جلب کنند. اما ظرفیت حرارتی به تنهایی نمیتواند تعیین کننده باشد که کدام یک از این برندها برتر است. در ادامه به بررسی عوامل مهم دیگر در مقایسه این دو برند محبوب پرداخته ایم.

 

پکیج ایران رادیاتور یا بوتان

پکیج فن دار با بدون فن

در قدیم هیچ کدام از پکیج ها دارای فن نبود و این مساله امنیت پکیج ها را کاهش میداد. اما امروزه پکیج ها با فن ساخته میشوند که میتواند دودها و گازهای آلوده را به اجبار تخلیه کند. اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که پکیج های دارای فن از صدا برخوردار هستند. البته وجود صدا در آبگرمکن تنها مختص به فن نیست بلکه مشعل های پکیج نیز باعث ایجاد صدا در آبگرمکن میشوند. اما کیفیت این صدا و میزان آن بستگی به کیفیت ساخت و برند آن دارد.

 

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان
مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان از نظر فن

هر دو برند بوتان و ایران رادیاتور پکیج هایی را روانه بازار کرده اند که دارای دو نوع فن دار و بدون فن است. هر دوی این محصولات توانسته به خوبی رضایت مشتری را جلب کند و کیفیت خوبی را در اختیار مشتری قرار دهد. پس از تعیین ظرفیت حرارتی باید به نوع فن دار و بدون فن پکیج نیز توجه کنید. بر طبق آمار پکیج بوتان نسبت به ایران رادیاتور بی صدا تر بوده و توانسته کیفیت مناسب تری را ارائه دهد.

اگر قصد خرید پکیج بوتان را دارید و میخواهید مدل فن دار آن را تهیه کنید مدل هایی که در آخر آنها حرف s بکار رفته درای فن و اگر حرف i بکار رفته باشد مدل بدون فن است.

در میان پکیج های ایران رادیاتور مدل هایی که در آن ها FF بکار رفته از نوع فن دار و CF از نوع بدون فن است.

تک مبدله یا دو مبدله

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید پکیج به آن توجه کنید دومبدله و یا تک مبدله بودن آن است. این سیستم به این معناست که در پکیج های دو مبدله دو سیستم و راه گرمایشی وجود دارد. یک سیستم برای گرمایش خانه و سیستم دیگر برای مواردی مانند شستشو. اما در پکیج های یک مبدله فقط یک سیستم گرمایشی وجود دارد که برای هر دومنظور از آن استفاده میشود. یکی از نقاط ضعف سیستم های تک مبدله این است که نمیتوان کنترل خوبی بر روی آب سرد و گرم داشت و نمیتوان دمایی یکسان را حفظ کرد. تکنولوژی دو مبدله در حال حاضر بیشتر از یک مبدله استفاده میشود و قیمت بالاتری نیز دارد. اما هر دوی این سیستم ها دارای نقاط قوت و ضعفی است که باید آن را به خوبی بررسی کنید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید.

 

پکیج ایران رادیاتور یا بوتان
مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان از نظر دومبدله بودن

برند بوتان معمولا پکیج های خود را به صورت دومبدله عرضه میکند . اما برند ایران رادیاتور علاوه بر پکیج های دو مبدله از پکیج های تک مبدل نیز در تولید خود استفاده میکند تا بتواند تمام نیاز مشتریان خود را پوشش دهد. هر دوی این برندها در تولید پکیج های تک مبدله و دو مبدله عالی عمل کرده اند و میتوانید یکی از این دو برند را با توجه به نیاز و بودجه خود تهیه کنید.

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان

تا به اینجا به سه ویژگی مهم در انتخاب پکیج ها اشاره کردیم. پس از اینکه با توجه به این ویژگی ها پکیج مورد نظر خود را انتخاب کردید باید به موارد دیگری نیز در هنگام انتخاب توجه کنید تا بتوانید بهترین محصول را خریداری کنید.

سیستم یخ زدگی

برخی از افراد پکیج های خود را در خارج از خانه نصب میکنند. اگر شما هم قصد دارید پکیج خود را در جایی مانند بالکن و حیاط نصب کنید بهتر است نوعی از پکیج را خریداری کنید که دارای سیستم ضد یخ زدگی باشد که بتواند در هوای سرد نیز عملکرد قابل قبولی را ارائه دهد. زیرا اگر در هوای سرد و زمستانی پکیج شما دارای این سیستم نباشد باعث یخ زدگی لوله ها خواهد شد و نمیتوانید از آن استفده کنید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که قبل از سرد شدن هوا باید به لوله های پکیج ماده ضدیخ تزریق کنید.

نمایشگر عیب یاب

هر دو برند ایران رادیاتور و بوتان دارای مدل هایی هستند که نمایشگر عیب یاب دیجیتال دارند. در این نوع از پکیج ها اگر مشکلی برای دستگاه پیش بیاید بر روی نمایشگر مشخص میشود. این مساله میتواند به شما و تعمیرکار در پیدا کردن عیب دستگاه کمک کند.

جهت مشاوره سرویس و نصب پکیج با ما در تماس باشید.

سیستم توربولاتور

سیستم توربولاتور سیستمی است که به تازگی در برخی از مدل های پکیج ستفاده میشود. اگر در مناطقی زندگی مکینید که آب سنگینی دارد و لوله های پکیج زود رسوب میگیرند بهتر است از این تکنولوژی استفاده کنید و پکیجی را بخرید که این سیستم را دارا باشد. این سیستم اجازه نمیدهد که آب در لوله ها رسوب کند. هر دو برند ایران رادیاتور و بوتان از این تکنولوژی استفاده کرده اند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194