راهنمای گام به گام لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج

راهنمای گام به گام لوله کشی پکیج

آموزش لوله کشی پکیج دیواری 

لوله کشی پکیج یکی از اساسی ترین و مهم ترین مراحل کار قبل از نصب پکیج است. لوله کشی پکیج به دو نوع لوله کشی آب و گاز تقسیم بندی میشود که هر کدام از آن ها باید به صورت اصولی و صحیح انجام شود تا مشکلی در مراحل بعدی پیش روی شما قرار نگیرد. در این مقاله به لوله کشی پکیج و نحوه صحیح انجام آن خواهیم پرداخت. همچنین برای کلیه خدمات تعمیر و نصب پکیج دیواری می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

همانطور که گفتیم لوله کشی یکی از مراحل حساس کار است که باید به دست افراد متخصص در این زمینه سپرده شود تا بتواند اصول و قواعد آن را به خوبی پیاده سازی کند. اولین فاکتور در خصوص لوله کشی پکیج دیواری انتخاب مسیر مناسب برای نصب و عبور لوله هاست. بعد از انتخاب مسیر مناسب باید به سراغ مراحل زیر رفت :

 

لوله کشی پکیج

بررسی کردن نقشه ساختمان 

معمولا در هنگام نقشه کشی ساختمان محل عبور لوله های پکیج به خوبی مشخص است. باید نقشه را ساختمان را به دقت بررسی کنید تا محل قرار گیری پکیج و عبور لوله ها را بدست بیاورید.

کشیدن نقشه لوله کشی پکیج 

قبل از اجرای لوله کشی باید نقشه ای اصولی و دقیق از محل قرار گیری آن ها را برای خود ترسیم و بر طبق نقشه جلو بروید.

اندازه گیری عملی 

بعد از ترسیم نقشه لوله کشی باید به طور عملی محل را اندازه گیری کنید و لوله های با قطر مناسب را برای آن محل انتخاب کنید.

استفاده از بهترین نوع لوله 

لوله های پلاستیکی مقاومت بالایی در برابر فشار زیاد آب دارند و همچنین توانایی آن ها در تحمل آب گرم و دمای بالای آب گزینه مناسبی برای استفاده در لوله کشی پکیج های دیواری محسوب میشوند.

 

لوله کشی پکیج

انواع لوله کشی پکیج 

برای تمام مکان ها نمیتوان از یک الگوی لوله کشی ثابت استفاده کرد. لوله کشی پکیج های دیواری به چهار دسته تقسیم میشوند که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم:

لوله کشی مختلط

اگر میخواهید که از لوله ها به طور همزمان در سقف و در کف ساختمان استفاده کنید باید از لوله کشی مختلط بهره بگیرید.

لوله کشی با برگشت مستقیم 

منازلی که دارای متراژهای کوچکی هستند باید از این سیستم لوله کشی استفاده کنند. خانه و محیط هایی که زیر 70 متر مربع هستند بهترین سیستم برای آن ها لوله کشی با برگشت مستقیم است.

لوله کشی با برگشت معکوس 

در منازلی که متراژ متوسطی دارند و بین 120 تا 180 متر مربع هستند سیستم لوله کشی با برگشت معکوس برای آن ها گزینه مناسبی محسوب میشود.

لوله کشی از کف 

لوله کشی کف گرمایش امروزه از محبوبیت بسیاری برخوردار است. زیرا مزایای زیادی از جمله عدم رسوب گیری لوله ها و گرمایش مطبوع را دارد.

 

لوله کشی پکیج

نکات مهم در لوله کشی پکیج 

استفاده از زانوی کمتر 

در برخی از لوله کشی ها مشاهده شده است که از تعداد زیادی زانو استفاده میکنند. زانوهای زیاد باعث میشود که آب مصرفی دیرتر داغ شود و شما زمان بیشتری را منتظر بمانید تا دستگاه عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد. توصیه میکنیم از تعداد زانوی کمتری استفاده کنید و بهتر است که قطر لوله 25 و زانو 45 درجه باشد. یکی از مزایای استفاده کمتر از زانو در لوله کشی این است که فشار کمتری به پمپ وارد میشود و مشکلات کمتری نیز برای دستگاه پیش خواهد آمد.

لوله ها را در زیر پنجره قرار دهید 

یکی از بهترین مکان ها برای نصب لوله های پکیج در زیر پنجره است زیرا تاثیر سرمای خارج از محیط را به حداقل می رساند و در محاسبه متراژ گرمایش باید فقط مسیر رفت را محاسبه کنید.

عدم استفاده از متراژ بالا در لوله ها 

یکی از معایب استفاده از متراژ بالا در لوله کشی این است که به پمپ پکیج فشار وارد میشود. اما اگر در مواقعی مجبور به استفاده از متراژ بالا در لوله کشی شدید بهترین کار این است که در راه رفت لوله ها از پمپ کمکی بهره بگیرید تا فشار مضاعف به پمپ دستگاه را کاهش دهد و بتواند در انجام صحیح عملکرد به دستگاه کمک کند.

استفاده از لوله های 4/3 

مناسب ترین سایز برای استفاده در لوله کشی سایز 4/3 است. اما اگر متراژ ساختمان خیلی کوچک است و زیر 70 متر مربع است و  قادر به استفاده از این سایز در آنجا نیستید میتوانید از لوله سایز 2/1 استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از سایز 2/1 در متراژ های بالا باعث آسیب رساندن به پمپ دستگاه میشود.

محاسبه قدرت پمپ 

اگر میخواهید در هنگام لوله کشی ابتدا قدرت پمپ را محاسبه کنید میتوانید از فرمول  ” قدرت پمپ= 0.075 × متراژ ” بهره ببرید . با استفاده از این فرمول که اغلب قبل از لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرد متراژ مناسب را با توجه به قدرت پمپ به دست بیاورید.

 

 

لوله کشی پکیج

 

نکات مهمی که باید در لوله کشی به آن توجه کرد شامل موارد زیر است :

انتخاب مکان صحیح

اگر لوله کشی به طرز صحیحی اجرا شود و پکیج در جای مناسب نصب شود کمک زیادی به افزایش عملکرد و راندمان دستگاه میکند. سهولت دسترسی به لوله های پکیج باعث میشود که در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد و مشکل را برطرف کرد.

انتخاب مکان ناصحیح 

یکی از دلایلی که به شما توصیه میکنیم برای لوله کشی و نصب پکیج از افراد متخصص بهره بگیرید به این دلیل است که اگر لوله کشی در مکانی نا صحیح انجام شود علاوه بر اینکه زیبایی محیط تحت تاثیر قرار میگیرد بلکه عملکرد دستگاه نیز دچار اختلال شده و نمیتواند پاسخگوی نیاز شما به آب گرم مصرفی باشد. پس تجربه و تخصص در این زمینه حرف اول را میزند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • iman پاسخ

  سلام ..پکیج ما ایران رادیاتور هست …مدتیه دمای آب خیلی تغییر میکنه..باید چه کرد؟

  07/10/2019 در 5:27 ق.ظ
  • shiva پاسخ

   سلام و وقت بخیر.لطفا به صفحه تعمیر پکیج سر بزنید اونجا کامل توضیح داده شده

   07/10/2019 در 5:40 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194