قیمت پکیج ایران رادیاتور و عوامل موثر بر آن

قیمت پکیج ایران رادیاتور

قیمت پکیج ایران رادیاتور و عوامل موثر بر آن

امروزه در بیشتر ساختمان ها به جای استفاده از سیستم شوفاژخانه مرکزی از پکیج استفاده می شود. پیکج نسبت به سیسیتم شوفاژخانه راندمان بالایی دارد، کم صدا تر است و نواسانات دمایی آب نیز ندارد. دیگر مزایای پکیج، اشغال فضای کم است و همین طور نصب پکیج نیز راحت تر است و تعمیر پکیج نیز آسان تر است.. پکیج ایران رادیاتور دارای انواع متفاوتی است که باعث گوناگونی قیمت آنها می شود. در ابتدا توضیحی درباره ی انواع مدل های پکیج ایران رادیاتور می دهیم و تاثیرآن ها را بر روی قیمت پکیج بررسی می کنیم.

انواع مدل پکیج ایران رادیاتور

پکیج های ایران رادیاتور مدل های متنوعی دارند که باعث تفاوت در قیمت آنها شده است. شما هنگام خرید پکیج از ایران رادیاتور به علت زیاد بودن تنوع، سردرگم خواهید شد. اما اگر بخواهیم به صورت کلی بررسی کنیم، پکیج های ایران رادیاتور در 6 مدل کلی دسته بندی می شوند.

1. پکیج ایران رادیاتور مدل L
2. پکیج ایران رادیاتور مدل M
3. پکیج ایران رادیاتور مدل BM
4. پکیج ایران رادیاتور مدل K
5. پکیج ایران رادیاتور مدل E
6. پکیج ایران رادیاتور مدل Eco

قیمت پکیج ایران رادیاتورمدل پکیج هایی که کد آنها با حرف B شروع می شود از نوع پکیج های تک مبدل است و مدل هایی که کد آنها با حرف E,K,M,L شروع می شود از نوع پکیج های دو مبدل هستند. مدل L دارای مانیتور عیب یاب دیجیتال و مدل L دارای منبع انبساط بزرگتری است.
البته پکیج ها به دو صورت زمینی و دیواری عرضه می شوند. مدل هایی که در بالا ذکر شدند دیواری هستند. پکیج های زمینی تنها دارای دو مدل Z36 و D35-G35هستند که به علت ظرفیت گرمایی بالا و منبع آب بزرگتر، قیمت آنها از پکیج دیواری بیشتر است.

تمامی پکیج های دیواری دارای سیستم حفاظت در برابر یخ زدگی می باشند.

تفاوت مدل پکیج های ایران رادیاتور

پس از اطلاع از مدل های پکیج ایران رادیاتور لازم است تفاوت های آن را بررسی کنیم تا پکیج مناسب با نیاز خود را خریداری کنیم.

1.آنالوگ یا دیجیتال بودن

همان طور که در بالا گفته شد تنها پکیجی که سیستم دیجیتال دارد ، مدل L است و دیگر مدل ها سیستم آنالوگ دارند. همین ویژگی باعث تفاوت در قیمت ها می شود. قیمت پکیج ایران رادیاتور مدل L با ویژگی دیجیتال بودن از دیگر مدل ها گران تر است.

در سیستم دیجیتال، پکیج دارای صفحه نمایشی است که اطلاعاتی مثل دمای آب رادیاتور و آب مصرفی، حالت زمستانه و تابستانه را نمایش می دهند. همچنین اگر مشکلی در پکیج به وجود آید با استفاده از سیستم عیب یاب الکترونیک کدی که به آن کد خطا یا کد ارور می گویند، نمایش داده می شود. با دانستن این کد تعمیر پکیج بسیار آسان تر است.

در سیستم آنالوگ صفحه نمایشی وجود ندارد و سیستم عیب یاب نیز نیست به همین خاطر قیمت آن نیز کم تر است. در این مدل با توجه به چراغ های روی دستگاه عملیات عیب یابی صورت می گیرد.

2.ظرفیت حرارتی

ظرفیت حرارتی در واقع میزان قدرت دستگاه برای گرم کردن خانه است. هر چقدر این ظرفیت بیشتر باشد محیط زودتر و بهتر گرم می شود. سه ظرفیت اصلی وجود دارد که شامل 24، 28، 36 هزار است. شما باید با توجه به متراژخانه، ظرفیت حرارتی مناسب را انتخاب کنید.

اما به صورت معمول برای آپارتمان تا متراژ 140 متر مربع از ظرفیت 24000 استفاده می شود و برای آپارتمان با متراژ 140 تا 240 متر مربع از 28000 و برای آپارتمان از 240 تا 350 متر مربع از ظرفیت 36000 استفاده می شود.
تمامی مدل ها، هر سه ظرفیت را دارند اما با افزایش ظرفیت، قیمت پکیج ایران رادیاتور نیز افزایش می یابد.

3.تک مبدل یا دو مبدله بودن

در پکیج های دیواری دو مدار آب وجود دارد که یکی برای گرمایش است و فضای خانه را گرم می کند و دیگری آب گرم مورد نیاز حمام و آشپزخانه را تامین می کند. در پکیج دو مبدله یا بی ترمیک از دو مبدل جداگانه برای این کار استفاده می شود که یکی مبدل اصلی و دیگری مبدل صفحه ای است. اما در تک مبدل یا مونوترمیک فقط از یک مبدل استفاده می شود و آب گرم با شعله مشعل در ارتباط است و رسوب ایجاد می کند.

قیمت پکیج ایران رادیاتورپکیج دو مبدله تکنولوژی بالاتری دارد و آب گرم مصرفی یکنواختی را ایجاد می کند و نواسانات دمایی را کاهش می دهد. همین طور دو مبدله رسوب کم تری نیز تولید می کند.
همان طور که در بالا گفته شد مدل BM تک مبدل است و مدل های دیگر همگی دو مبدله هستند. بدیهی هست که دو مبدله بودن باعث افزایش قیمت پکیج ایران رادیاتور می شود.

4. فن دار یا بدون فن بودن

در پکیج دیواری، مشعل ، شعله را ایجاد می کند. در مدل های قدیمی محفظه احتراق از نوع باز بوده و دود حاصل به صورت طبیعی خارج میشده اما امروزه محفظه احتراق از نوع بسته است و دود حاصل توسط یک فن داخل پکیج خارج می شود.

امروزه مدل های اندکی هنوز بدون فن هستند اما تولید آنها به تدریج رو به کاهش است و همین طور مشتریان کم تری دارند. بدیهی است که ایمنی مدل های فن دار بیشتر است و همین طور قیمت آنها از پکیج بدون فن بیشتر است.

مدل های شرکت ایران رادیاتور آنهایی که پسوند FF دارند، یعنی دارای فن هستند و آنهایی که پسوند CF دارند، بدون فن هستند. مثلا پکیج L24FF فن دار است و L24CF بدون فن است.

قیمت پکیج ایران رادیاتور

با بررسی ویژگی های متفاوت پکیج ها، یک دید کلی از قیمت آنها بدست آوردیم. اما این نکته را در نظر بگیرید که مهم ترین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت پکیج و تعمیر پکیج، کیفیت ساخت قطعات آن و امکانات به کار رفته در آن است. اگر بخواهیم ارزان ترین تا گران ترین مدل ها را مقایسه کنیم به ترتیب شماره به صورت زیر است.

1. سری Eco
2. سری BM
3. E و K
4. سری M
5. سری L

همان طور که در بالا میبینیم سری Eco پایین ترین و سری L بالاترین قیمیت پکیج ایران رادیاتور را دارد.

قیمت پکیج ایران رادیاتور به طور میانگین از 3200000 تا 5450000 تومان بسته به مدل و ویژگی آن متفاوت است. این قیمت های مشخص شده، قیمت مصوب شرکت ایران رادیاتور است و با خرید از نمایندگی ها ، خیالتان بابت قیمت راحت است. همین طور محصولات دارای گارانتی هستند و فاکتور رسمی به مشتریان داده می شود.

شما عزیزان می توانید برای نصب پکیج و یا تعمیر پکیج با ما تماس بگیرید. تیم ما همواره آماده ی خدمت گذاری به شما همراهان همیشگی است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194