علت گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج

علت گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج

علت گرم نشدن رادیاتورها در تعمیر پکیج

علت گرم نشدن رادیاتورها توسط پکیج دیواری به چند علت بستگی دارد:

 • علت اول :

یکی از  مهمترین عوامل گرم نکردن رادیاتورها پمپ دستگاه میباشد که تشکیل شده از یک روتور و استاتور که وظیفه پمپ ( سیرکولاتور ) یعنی به گردش درآوردن آب در مدار میباشد. زمانیکه پمپ دستگاه پکیج دچار مشکل میشود سیستم گرمایشی ( رادیاتورها ) سرد بوده و آب به خوبی در رادیاتورها گردش نمی کنند و باعث سرد شدن رادیاتور میشود. از علائم خرابی پمپ می توان به گیرپاژ شدن یا به صدا در آمدن یا ریزش آب و یا خرابی قطعات خود پمپ اشاره کرد.

 • علت گرم نکردن رادیاتورعلت دوم :

خرابی قطعه شیر برقی میباشد. هنگامی که قطعه شیر برقی دستگاه پکیج دچار مشکل شود آب توسط شیر برقی به مسیر گرمایشی هدایت نمیشود یعنی زمانیکه دستگاه درخواست آب گرمایشی توسط برد را به شیر برقی انتقال میدهد شیر برقی عمل نکرده و مسیر گرمایشی بسته میماند و باعث میشود آب در رادیاتورها گردش نکرده و باعث افت دما در رادیاتورها شود. برای رفع این مشکل باید توسط یک سرویسکار اقدام به تعویض شیر برقی نمود. بیشترین علت خرابی شیر برقی ریزش آب از مغذی سه راهه میباشد که به سرعت باید از ریزش آب جلوگیری نمود.

 • علت گرم نکردن رادیاتورعلت سوم :

گرفتگی در مسیر آب گرمایشی میباشد ( مسیر اب گرمایشی شامل شلنگها و رادیاتورها و لوله ها میباشد. ). علت گرفتگی در شلنگها و رادیاتورها سختی آب ( جرم ) میباشد که باعث گرفتگی در مدار میشود و این گرفتگی باعث میشود تا آب به صورت خوب در مدار رفت و برگشت نداشته باشد و باعث سردی در رادیاتورها شود. برای حل این علت کفیست اقدام به تعویض و یا تمیز کرذن شلنگ و شستشوی رادیاتورها توسط یک کارشناس صورت گیرد.

علت گرم نکردن رادیاتور

 • علت چهارم:

هوای موجود در رادیاتورها است که باعث جلوگیری از گردش آب در رادیاتورها خواهد شد. برای حل این موضوع کافیست شیر هواگیری رادیاتورها که در سمت چپ رادیاتور قرار گرفته است را به آرامی باز نموده و اجازه دهید هوای اضافی از رادیاتورها خارج شود تا آب به خوبی در رادیاتورها گردش و به دمای مناسب برسد.

علت گرم نکردن رادیاتور

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

 • احسان پاسخ

  پکیج روشن است ولی اب گرم نمیشود علت چیست

  20/04/2019 در 4:50 ق.ظ
  • khashayar پاسخ

   دوست عزیز میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید در خصوص مشکل به وجود آمده

   24/04/2019 در 4:44 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194