نکات مهم سرویس پکیج

سرویس پکیج

نکات مهم سرویس پکیج

با سرویس پکیج از هزینه های اضافی جلوگیری کنید! 

بسیاری از افراد تصور میکنند که تا زمانی که مشکلی برای پکیج پیش نیاید نیازی به سرویس ندارد. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. در این مقاله به بهترین زمان سرویس پکیج و نکاتی مهم در این باره اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با سرویس پکیج بسیاری از مشکلات احتمالی را برطرف کنید.

 

سرویس پکیج

سرویس پکیج

سرویس پکیج باعث میشود که از بسیاری مشکلات احتمالی پیشگیری شود. اگر سرویس را به طور دوره ای انجام دهید میتوانید در حین سرویس به بررسی قطعات هم نیز بپردازید و اگر قطعه ای در حال خراب شدن است آن را تعویض و یا تعمیر کنید که در طولانی مدت باعث جلوگیری از هزینه های اضافه برای شما شود. اما نکته مهم این است که چه زمانی باید پکیج را سرویس کنیم؟

 

تعمیر پکیج

چه زمانی باید پکیج را سرویس کنیم؟

دو نوع سرویس به نام سرویس کامل و سرویس دوره ای وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

سرویس کامل

اگر مدت زمان زیادی از سرویس نکردن پکیج میگذرد باید از سرویس کامل استفاده کنید تا تمام قطعات به خوبی چک و بررسی شوند . در این روش دستگاه به طور کامل سرویس میشود و راندمان آن افزایش پیدا میکند. ای نوع از سرویس ها در صورتی انجام میشوند که مدت زمان زیادی از سرویس دستگاه گذشته و نیاز به بررسی تمام قطعات دارد.

سرویس دوره ای

بهتر است پکیج ها هر چند ماه یکبار سرویس شوند و قطعات آن بررسی شود در این صورت باعث جلوگیری از خراب شدن قطعات آن خواهید شد. سرویس های دوره ای میتواند توسط خودتان نیز انجام شود. اگر مشکلات زیر را مشاهده کردید باید به سرعت عمل رسوب زدایی پکیج را انجام دهید:

کاهش فشار آب

اگر در حین حمام کردن و یا شستشوی ظرف ها در آشپزخانه متوجه شدید که فشار آب کم شده اما مشکل از فشار آب شهری نیست باید اقدام به سرویس پکیج کنید.

آب گرم نمیشود

اگر پکیج به خوبی روشن میشود اما توانایی گرم کردن آب را ندارد به احتمال زیاد لوله های آن رسوب گرفته و باید اقدام به رسوب زدایی کنید.

آب دیر گرم میشود

دیر گرم شدن آب نیز میتواند یکی از دلایل سرویس و رسوب زدایی پکیج باشد. اگر آب دیر گرم میشود یکی از دلایلش ایجاد مشکل در مشعل پکیج است.

ایجاد صدا

اگر به تازگی متوجه شده اید که به محض روشن شدن پکیج صدای نابهنجاری از آن به گوش میرسد باید اقدام به سرویس آن کنید.

سرویس پکیج

بهتر است سرویس را به دست متخصصان بسپارید ولی اگر خودتان میخواهید این کار را انجام دهید میتوانید به کمک این مقاله از دو روش سرویس را در خانه انجام دهید و عملکرد پکیج را بالا ببرید.

روش های سرویس پکیج

شما به دو روش میتوانید عمل رسوب زدایی پکیج را انجام دهید که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

 

 

روش سنتی

در این روش به کمک مواد جرم گیر میتوانید عمل رسوب زدایی لوله های پکیج را انجام دهید. اگر خودتان قصد سرویس و رسوب زدایی پکیج را دارید به دلیل استفاده از مواد اسیدی باید نکات زیر را قبل از شروع کار رعایت کنید :

1-استفاده از ماسک, دستکش و عینک در حین کار

2-از پاشیدن اسید بر روی بدن و لباس جلوگیری کنید

3-در صورت پاشیدن اسید بر روی لباس و اعضای بدن سریعا آن را با آب فراوان بشویید.

سرویس پکیج به روش سنتی

بعد از رعایت نکات بالا شروع به سرویس میکنیم.

مرحله اول

در اولین مرحله باید پکیج را از برق جدا کنید زیرا عمل سرویس در حالی که به برق متصل است ممکن است باعث بروز برق گرفتگی شود.

مرحله دوم

بعد از جدا کردن پکیج از برق باید کاور دستگاه را جدا کنید و اقدام به تخلیه آب آن کنید. برای تخلیه آب باید شیر ورودی آب را ببندید و شیرپرکن را باز کنید. برای تخلیه باید شیر آب گرم را تا انتها باز کنید تا آب پکیج کاملا خالی شود.

 

سرویس پکیج

مرحله سوم

برطبق تصویر زیر باید مبدل دستگاه را از طریق دو پیج آلن شماره چهار که به بلوک وصل شده است را باز کنید.

 

 

مرحله چهارم

در مرحله چهارم باید باید مبدل یا دیسکلر را با اسید بشویید تا اسیدهای آن جدا شوند. اگر با این روش نتوانستید به خوبی رسوب زدایی کنید میتوانید مبدل را به وسیله حرارت گرم کنید و با چکش بر روی آن ضربه بزنید تا رسوبات از آن جدا شوند.

مرحله پنجم

بعد از اینکه مبدل را باز کردید و آب آنرا تخلیه کردید از سمت دوسوراخ دیکسلر را در آن میریزیم و 15 دقیقه صبر میکنیم سپس آن را با فشار به خوبی میشوییم.

 

گام ششم

اگر بعد از انجام مراحل بالا باز هم نتوانستید رسوبات را به خوبی از ببین ببرید میتوانید مبدل را بر روی گاز با شعله زیاد قرار داده و بعد از اینکه رنگ مبدل قرمز شد میتوانید با چکش بر روی آن ضربه بزنید تا رسوبات از آن کنده شوند.

 

گام هفتم

بعد از اینکه رسوبات از مبدل جدا شد آن را با آب به خوبی شسته و تمیز میکنیم و سپس آن را نصب میکنیم.

 

گام هشتم

در هنگام نصب باید شیارهای مبدل به سمت چپ قرار بگیرند تا نصب به درستی انجام شود.

 

 

گام نهم

در اخرین مرحله از رسوب زدایی سنتی و سرویس باید دستگاه را بر روی 5/1 تنظیم کنید و آن را روشن کنید. مشاهده میکنید که دستگاه به خوبی کارمیکند و راندمان آن افزایش پیدا کرده است.

 

تعمیر پکیج و رسوب زدایی به روش مدرن

در روش مدرن نیازی نیست که پکیج را باز کنیم و مراحل قبل را انجام دهیم بلکه از پمپ رسوب زدایی استفاده میکنیم و به راحتی رسوبات پکیج را از بین میبریم.

در این روش پمپ را در ظرفی که از اسید پر کرده ایم قرار میدهیم. خروجی را به یک طرف مبدل متصل میکنیم و طرف دیگر مبدل را با استفاده از شیلنگ به ظرف متصل میکنیم.

چند دقیقه بعد پمپ رسوب زدا میتواند تمام رسوبات مبدل را از بین ببرد. بعد از اتمام مبدل را به خوبی شسته و آن را نصب میکنیم.

جهت تعمیر و نصب پکیج با مشاوران ما در تماس باشید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194