پکیج بوتان را خودتان عیب یابی کنید!ً

پکیج بوتان را خودتان عیب یابی کنید!ً

تعمیر پکیج بوتان

امروزه پکیج ها جای خود را در خانه ها باز کرده اند و توانسته اند جایگزین خوبی برای آبگرمکنها هستند.

پکیج ها فضای کمتری نسبت به آبگرمکن ها اشغال میکنند و نصب راحت تری نیز دارند. اما گاهی برای پکیج ها مشکلاتی به وجود می آید که نیاز به تعمیر پیدا میکنند. در این مقاله به تعمیر پکیج بوتان خواهیم پرداخت.

 

پکیج بوتان , ممکن است مشکلات مختلفی برای پکیج ها پیش بیاید که شما را مجبور به تعمیر پکیج بوتان کند. پکیج بوتان یکی از پکیج های با سابقه و خوش نام در ایران است که توانسته علاوه بر جلب رضایت ایرانی ها , به کشورهای دیگر نیز صادرات انجام دهد. در حال حاضر خیلی کشورهای دنیا از پکیج بوتان استفاده میکنند و از کیفیت آن رضایت دارند. اما در بهترین برندها نیز گاهی مشکلاتی به وجود می آید که شما را مجبور به تعمیر پکیج بوتان میکند. در ادامه مشکلات مختلف و دلایل پکیج بوتان را بررسی میکنیم و سپس به راه های تعمیر آن میپردازیم.

تعمیر پکیج

پکیج روشن نمیشود

روشن نشدن پکیج دلایل زیادی دارد که اگر مشکلات را برطرف کنید نیازی به تعمیرکار پیدا نخواهید کرد. یکی از این مشکلات روشن نشدن پکیج است که ممکن است به دلیل کاهش فشار آب باشد. ایجاد نقص در ورودی گاز و کمبود فشار گاز نیز میتواند از دلایل روشن نشدن پکیج باشد.

راه حل

برای حل روشن نشدن پکیج باید از فشار آب مطمئن شوید و در صورت نیاز فشار مناسب آب را تامین کنید. اگر شیر ورودی دارای ایراد است باید آن را عیب یابی و در صورت نیاز تعویض کنید. بروز اشکال در سوییچ هوا نیز میتواند مانع از روشن شدن پکیج شود. سوئیچ فشار هوا را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

پمپ غیر فعال شده

غیر فعال شدن پمپ پکیج میتواند به دلیل قطع شدن برق ورودی به پکیج باشد. اگر برق ورودی را چک کردید و مشکلی نداشت باید به سراغ اتصال ها و سیم کشی ها بروید. گرفتگی و یا سوختگی پمپ نیز میتواند مانع از عملکرد صحیح پمپ شود. زیرا پمپ یکی از قطعات اصلی پکیج بوتان است که در صورت سوختگی و یا گرفتگی نمیتواند عملکردی داشته باشد.

راه حل

اگر مشاهده کردید که پمپ سوخته است باید سریعا آن را تعویض کنید. در غیر این صورت باید سیم کشی داخلی را چک کنید. بررسی فیوز و پریز نیز میتواند به شما در عیب یابی کمک کند.

آب رادیاتور سرد است

سرد شدن آب رادیاتور یکی از مشکلات شایع پکیج بوتان است که میتواند دلایلی واضح داشته باشد. اگر فردی فنی هستید به کمک این مقاله میتوانید به عیب یابی و تعمیر پکیج بپردازید در غیر این صورت باید از متخصصان این امر کمک بگیرید. سرد بودن آب پکیج میتواند به دلیل ایجاد رسوب در مبدل باشد. باید آن را سرویس کنید و رسوبات را جدا کنید. خراب شدن قطعه ای به نام سنسور گرمایش نیز میتواند یکی دیگر از دلایل سرد شدن آب رادیاتور ها باشد. اشکال در ورودی گاز و کاهش فشار گاز از دلایل بعدی سرد شدن آب رادیاتور است که باید به دقت مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

راه حل

اگر سرد بودن آب رادیاتور به دلیل ایجاد رسوب در مبدل بود باید آن را به وسیله اسید رسوب زدایی کنید تا به خوبی تمیز شود. اگر ایراد از شیر ورودی بود باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید تا عملکرد پکیج به خوبی انجام شود. میتوانید سنسور گرما را نیز کنترل و بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

عدم نمایش صحیح دما

عدم نمایش صحیح دما نیز میتواند یکی از مشکلات پکیج ها باشد. قطعه ای در پکیج ها وجود دارد به نام NTC. این قطعه میتواند دمای صحیح آب را نمایش دهد. اگر این قطعه دچار خرابی و یا اشکال شود نمیتواند به خوبی کار کند.

راه حل

تعمیر پکیج بوتان , قطعه NTC را به خوبی بررسی کنید و در صورت اشکال آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

یخ زدن آب پکیج

یخ زدن آب پکیج نیز میتواند از مشکلات رایج در پکیج ها باشد که افراد را دچار سردرگمی خواهد کرد. این مشکل به دلایل زیادی بروز میکند مانند عملکرد ناصحیح سیستم یخ زدگی و ضد گریپاژ پکیج . دلیل دیگری که میتواند باعث یخ زدگی در پکیج شود عدم تزریق مواد ضد یخ قبل از شروع زمستان است. برای رفع این مشکل در ادامه به راه حل آن پرداخته ایم.

راه حل

بهترین راه برای حل این مشکل این است که قبل از شروع زمستان ضدیخ را به مقدار لازم در مدار پکیج تزریق کنید تا از یخ زدگی آن در زمستان جلوگیری شود.

پایین بود فشار آب

دلایلی مانند کم بودن فشار آب میتواند باعث پایین بودن فشار آب در پکیج باشد. اما فقط کم بودن فشار آب نیست که فشار پکیج را کاهش میدهد بلکه دلایلی مانند نشتی رادیاتورها و لوله کشی نیز میتواند فشار پکیج را حد زیادی کم کند.

راه حل

اگر کاهش فشار آب پکیج به دلیل نشتی در رادیاتور و لوله کشی میتوانید از پمپ های خانگی برای بالا بردن و افزایش فشار آب استفاده کنید. این پمپ ها میتواند فشار آب را تا چند برابر افزایش دهد. اما اگر مشکل از رادیاتور و نشت آن بود باید به سرعت نشتی را برطرف کنید.

 زرد بودن شعله

زرد بودن بودن شعله مشعل در پکیج ها یکی از مشکلات رایج است. دلایل این مساله میتواند به دلیل آلودگی و کثیفی مشعل ها باشد. عدم مکش دودکش نیز میتواند باعث زرد شدن شعله شود. یکی دیگر از عوامل زرد شدن شعله دوده داشتن در دودکش پکیج است.

راه حل

دودکش را بررسی کنید و اگر دوده گرفته آن را تمیز کنید. اگر میخواهید زردی شعله را از بین ببرید باید مشعل ها را بررسی کنید و اگر کثیف شده اند آن ها را به خوبی تمیز کنید تا زردی شعله از بین برود و تبدیل به شعله ای آبی و زیبا شود.

قطع شدن دودکش

اگر شاهد قطع شدن مکرر دودکش بودید حتما مسیر دودکش پکیج بوتان مسدود شده است. این انسداد به دلایل زیادی اتفاق می افتد.

راه حل

راه دودکش را به خوبی بررسی کنید و اگر دچار انسداد است باید آن را رفع کنید. اگر رفع انسداد مشکل را حل نکرد میتوانید دودکش را تعویض کنید.

 کلام آخر!

اگر به مسائل فنی مسلط نیستید از متخصصان و تکنسین ها کمک بگیرید. زیرا تعمیر پکیج به وسیله یک فرد عادی و بدون اطلاعات فنی باعث بروز اتفاقات ناگواری شده است. ترکیدگی پکیج و انفجارهای مهیب به دلیل وارد نبود افراد به تعمیر پکیج بوتان بوده است. تعمیر و نصب پکیج نیاز به تخصص دارد زیرا به راحتی قابل اشتعال و انفجار هستند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194