بررسی برد پکیج ایران رادیاتور

بررسی برد پکیج ایران رادیاتور

در واقع قطعه برد پکیج ایران رادیاتور یکی از مهمترین قطعات در پکیج ایران رادیاتور بشمار می آید و نقش بسیر مهمی در دستگاه پکیج ایفا می کند و در واقع رهبری تمام قطعات به عهده برد دستگاه می باشد.

تعمیر پکیج

برد پکیج ایران رادیاتور از قطعات مختلفی تشکیل شده و برای رفع اشکال باید وظیفه و شناخت کافی روی عملکرد هر قطعه را دانست. برد قطعه ای الکترونیکی است که در اصل فرمان های پکیج  را به بخشهای مختلف نشان میدهد. در صورت بروزخرابی در برد مغز پکیج از کار افتاده و به درستی به بخشها و قطعات  فرمان نمیدهد.

عیب در دستگاه  پکیج‌ دیواری ایران رادیاتور متفاوت می‌باشد و علائم و نشانه‌های متفاوتی دارد بروز مشکل در یکی از قطعات و یا کارکرد پکیج باعث اختلال در عملکرد دستگاه و درنهایت عیب در برد پکیج می‌شود و همان‌طور که می‌دانید بردها حکم هسته مرکزی و هماهنگ‌کننده کارکرد همه قطعات را دارند. ایجاد هرگونه اختلال در کارکرد قطعات و یا غیرطبیعی کارکردن پکیج و همچنین بعضی خطاها درصورتی‌که با تعمیرات اولیه رفع نشود مربوط به برد می‌باشد.

بردهای پکیج ایران رادیاتور قابل تعمیر هستند؟

برد در مدل‌ها و دستگاه‌های مختلف برحسب کارایی و یا توان و مدل دستگاه متفاوت می‌باشد برد دستگاه باید تعویض شود و قابل تعمیر نباشد. تعمیر و نوع تعمیر برد مثلاً تعویض یا تعمیر قطعات برد با تشخیص و عیب‌یابی صورت می‌گیرد و در ابتدا باید عیب پکیج مشخص شود و بعد نظر قطعی را داد. در کل بیشتر بردها قابل تعمیر می‌باشند مگر در موارد خاصی که عیب دستگاه به‌صورت حاد و خاص می‌باشد که در این صورت هنگامی‌که برای تعمیر مراجعه می‌کنید تکنسین‌ها در ابتدا با توجه به نوع عیبی که در دستگاه رخ‌داده است و بررسی برد، دستگاه را عیب‌یابی کرده و بر اساس آن درصورتی‌که برد قابل تعمیر نبوده و احتیاج به تعویض کامل برد یا تعویض قسمتی از برد داشته باشد به مشتری اعلام می‌گردد و تعمیر و یا تعویض قطعات و برد به انتخاب مشتری انجام می‌گیرد.

خطا و عیب‌هایی که ممکن است در پکیج‌های ایران رادیاتور رخ دهد و مربوط به برد الکترونیکی باشد.
همان‌طور که می‌دانید بیشتر وسیله‌ها ازجمله پکیج براثر استفاده به‌مرورزمان ممکن است دچار تغییراتی در کارکرد دستگاه نسبت به اوایل و یا حالت عادی شود چنانچه این عیب‌ها کوچک بوده و به‌موقع این عیب برطرف نشود منجر به آسیب رساندن به بقیه قسمت‌ها ازجمله برد می شود.

در این مقاله تا حدودی شما را با نحوه کار و قطعات تشکیل یافته برد و نحوه کار آنها آشنا خواهیم کرد :

  • قطعه خازن

قطعه است که برای ذخیره انرژی الکتریکی ( ولتاژ ) در مدار استفاده می شود و با توجه به اینکه بار الکترونیکی در خازن ذخیره می شود.

می توان از آنها برای ایجاد میدان الکتریکی استفاده کرد خازن از دوصفحه فلزی از جنس الومونیوم و یا نقره که در بین صفحات هوا یا عایق مانند کاغذ ، پلاستیک ، سرامیک و غیره وجود دارد تشکیل شده است.

 

انواع خازن

الکترونیکی یا عدسی و یا سرامیکی می توند باشد.

برای تست خازن از دستگاه مولتی متر استفاده می شود.

  • دیود

قطعه بعدی دیود می باشد دیود یک قطعه الکترونیکی می باشد که جریان الکتریکی را تنها در یک جهت از خود عبور می دهد از دیود برای یک سو کردن جریان استفاده می شود.

  • پتانسیومتر

پتانسیومتر ها که سه پایه دارند و مقاومت متغیر مکانیکی می باشند مانند پیچ

  • فیوز

با استفاده از فیوز تنها اجازه عبور مقدار مشخصی جریان داده می شود و اگر جریان بیشتری از آنچه روی فیوز باشد رد شود فیوز می سوزد و ولتاژ مدار قطع خواهد شد.

رله ها که وظیفه قطع و وصل کردن جریان را در دستگاه دارند و مانند یک کلیک عمل می کنند و یکی از پر آسیب ترین قطعات در برد می باشند.

قطعه توسن که تامین کننده برق در مدار برد می باشد و باعث کاهش برق در سیستم می شود تا اسیبی به قطعات الکترونیکی وارد نشود.

تا حدودی با قطعات آشنایی پیدا کردید ولی توصیه می شود به قطعات الکترونیکی دست نزنید و کار را به متخصص بسپارید بردها قابل تعمیر می باشند و نیاز به تعویض ندارند سعی کنید برای عمر بیشتر برد خود از یک محافظ برق استفاده کنید.

در صورتی که مشکل برد پکیج ایران رادیاتور بصورت جد باشد با ید اقدام به تعویض برد نمود و برای تهیه برد با ید از نوع و مدل دستگاه پکیج ایران رادیاتور خود آگاهی داشته باشید چون بردهای موجود در بازار در مدلها E/ M/ L  موجود می باشند و با توجه به مدل دستگاه ایران رادیاتور شما تهیه و ساخته شده اند. و از نظر قیمت نیز متفاوت می باشند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194