مشکلات متداول پکیج ایران رادیاتور و راه حل رفع آنها

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

مشکلات متداول پکیج ایران رادیاتور و راه حل رفع آنها

مشکلات پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور مانند پکیج های دیگر در هنگام بروز مشکل خود را به صورت ارور نمایش میدهد. ارور پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف با یکدیگر متفاوت است. در این مقاله به عمده ترین ارورها در پکیج ایران رادیاتور پرداخته ایم که در بسیاری از مدل های پکیج ایران رادیاتور مشابه هستند. جهت مشاوره سرویس و یا نصب پکیج با ما در ارتباط باشید.

تعمیر پکیج

امروزه بسیاری از محصولات خانگی به صورت الکتریکی عرضه میشوند. الکتریکی شدن محصولات مزایای زیادی دارد. یکی از مزایای الکتریکی شدن این است که میتوان به راحتی متوجه خراب شدن دستگاه شد و اشکالات را شناسایی کرد. ارور پکیج ایران رادیاتور جزو آن دسته از ارورهاست که میتوان به وسیله آن هر گونه ایراد و مشکل را شناسایی و درصدد عیب یابی و تعمیر آن برآمد. در ادامه به بررسی ارورهای رایج در این دستگاه خواهیم پرداخت.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

بررسی ارور پکیج ایران رادیاتور

ارور 40 70

ارور 40 70 یکی از رایج ترین ارور های در پکیج ایران رادیاتور است که معمولا به کمبود فشار آب مربوط میشود.

چگونه این ارور را برطرف کنیم؟

برای رفع ارور 40 70 باید شیر پرکن دستگاه را باز کنید. اگر با نام قطعات پکیج آشنایی ندارید باید به دنبال شیری آبی رنگ و یا سیاه رنگ در زیر دستگاه بگردید. بعد از باز کردن شیرپرکن باید به عقربه مانومتر نگاه کنید. هر گاه عقربه مانومتر در نایحه 1 و یا 2 ایستاد باید شیر را ببندید. با اینکار معمولا ارور رفع میشود. و در نهایت شیرپرکن را ببندید.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

ارور 40 70 80

این ارور نشان دهنده حرارت بالای پکیج ایران رادیاتور است. اگر سنسور حد دستگاه عمل کند باعث افزایش حرارت و دمای بالا در پکیج میشود.  اما به چه دلیلی این ارو اتفاق می افتد؟

دلیل 1

اولین احتمالی که در ایجاد حرارت بالا در پکیج موثر است میتواند بروز مشکل در پمپ باشد. اگر پمپ خراب باشد و یا برق کافی به آن نرسد میتواند باعث ایجاد اشکال در کارکرد پمپ شده و در نتیجه حرارت پکیج را افزایش دهد.

دلیل 2

اگر هواگیر پمپ بسته شده باشد ارور 40 70 80 رخ میدهد.

دلیل 3

وجود هر گونه انسداد در مدار رادیاتور باعث بروز ارور خواهد شد. در این ارور بسته بودن مدار رادیاتور یکی از دلایل افزایش حرارت پکیج است.

دلیل4

شیر رادیاتور را بررسی کنید. در صورت بسته بودن آن این ارور بروز میکند.

دلیل 5

اگر رادیاتور مسدود شده باشد و رسوب گرفته باشد ارور 40 70 80 در پکیج اتفاق می افتد.

دلیل6

اگر سنسور دچار اشکال شده باشد این ارور رخ می دهد. سنسور را چک کنید تا مطمئن شوید نیم سوز و خراب نشده است.

دلیل 7

ممکن است سیم سنسور قطع شده باشد.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

ارور 50 80

اگر ترمیستور آب گرم پکیج به دلیلی خراب شود ارور 50 80 در پکیج نشان داده میشود. بعد از چک کردن سیم های ترمیستور و اطمینان از قطع نبودن آن ها میتوانید ntc را تعویض کنید و مشکل را برطرف کنید.

 ارور 80 40

ارور 80 40 در پکیج هایی رخ میدهد که بدون فن هستند. این نوع از پکیج ها با مکش طبیعی کار میکنند. اگر دستگاه شما بدون فن است و شاهد این ارور بودید به معنی نشت دود است. در این حالت باید پکیج را ریست کنید و و ده دقیقه منتظر بمانید. اگر بعد از ده دقیقه و سرد شدن سنسور این ارور برطرف نشد باید با تعمیرکار برای عیب یابی و احتمالا تعمیر پکیج تماس بگیرید تا به محل بیاید و قطعات مختلف پکیج را بررسی کند.

 

ارور 70 80

یکی از ارور پکیج رادیاتور ارور 70 80 است. نمایش این ارور به معنی ایجاد مشکل در شعله پکیج است. اگر با ریست کردن پکیج مشکل برطرف نشد موارد زیر را جهت بررسی بیشتر انجام دهید و در نهایت در صورت عدم حل مشکل با تعمیرکار و یا سرویسکار تماس حاصل کنید.

فاصله میله جرقه زن با صفحه پکیج به خوبی تنظیم نشده است.

شیر گاز نمیتواند گاز برقی را باز کند و ارور 70 80 را نمایش میدهد.

بروز مشکل در میله یون.

بروز مشکل در برد

مسدود شدن مسیر گاز

کاهش فشار گاز

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور

ارور 70

ارور 70 در مواقعی رخ میدهد که مبدل ثانویه دچار رسوب شده است و نیاز است که به وسیله یک فرد ماهر با اسید شستشو داده و کاملا تمیز شود. معمولا یکی از نشانه هایی که به شما نشان می دهد که مبدل ثانویه رسوب گرفته سرد و گرم شدن آب است . در این حالت دمای آب ثابت نمی ماند.

ارور 40 60 80

اگر شاهد این ارور پکیج ایران رادیاتور بودید بدانید که این ارور مربوط به قسمت فن پکیج است. اگر از پکیج فن دار ایران رادیاتور استفاده میکنید و ارور 40 60 80 را نمایش داد باید موارد زیر را در پکیج بررسی کنید.

عدم فرمان به فن

اگر ارور 40 60 80 را در پکیج ایران رادیاتور مشاهده کردید یکی از مهم ترین دلایل آن میتواند خراب بودن برد پکیج باشد. در صورتی که برد خراب و یا نیم سوز باشد نمیتواند به درستی به فن فرمان دهد و برق رسانی به آن را دچار اختلال میکند. پس در این مواقع برد پکیج را بررسی و عیب یابی کنید.

بروز مشکل در پرشر هوا

وظیفه پرشر هوا اعلام سالم بودن فن به برد است. به عبارتی پرشر هوا سنسور فن محسوب میشود. و اگر دچار ایراد شود به معنی ایجاد مشکل در فن تلقی خواهد شد. در این حالت شاهد ارور 40 60 80 خواهید بود.

هواگیری پکیج دیواری ایران رادیاتور
دلایل دیگر ارور 40 60 80

دو موردی که عرض کردیم از عمده ترین دلایل ارور 40 60 80 هستند. اگر قطعان فن , برد و پرشر را بررسی کردید و این ارور برطرف نشد به سراغ بررسی موارد زیر در پکیج ایران رادیاتور بروید:

گیر کردن فن

همانطور که میدانید این ارور مربوط به فن پکیج است و در صورت بروز ارور 40 60 80 ممکن است فن گیر کرده باشد. اما گیر کردن فن چگونه اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی در گیر کردن فن دخیل هستند مانند چوب و یا شاخه های که پرنده های حمل میکنند.

قطعی سیم های رابط بین فن و برد

اگر سیم های رابط بین فن و برد پکیج ایران رادیاتور دچار قطعی شده باشند و نتوانند با یکدیگر ارتباط برقرارکنند ارور 40 60 80 بروز میکند. که در این حالت باید سیم های رابط را بررسی و دلیل قطعی آن را تشخیص دهید.

خراب شدن فن

خراب شدن فن میتواند یکی از دلایل اصلی این ارور باشد. فن را بررسی کنید و در صورت ایجاد مشکل و خرابی در آن به سرویسکار پکیج اطلاع دهید تا به محل بیاید و فن را تعویض کند.

انسداد شیلنگ ها

بین ونتوری و پرشر شیلنگ های رابط وجود دارد که به دلایل مختلفی دچار انسداد میشوند. انسداد این شیلنگ ها به راحتی تمیز میشوند و نیازی به سرویسکار نخواهید داشت.

گیر گردن جسم خارجی در ونتوری

در حالتی که با ارور 40 60 80 مواجه شدید میتوانید ونتوری را بررسی کنید. زیرا ممکن است مشکل از ونتوری و گیر کردن جسم خارجی مانند سنگ ریزه در آن باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194