راهنمای گام به گام آموزش نصب پکیج

راهنمای گام به گام آموزش نصب پکیج

بعد از خرید پکیج مهمترین کاری که باید انجام دهید نصب آن است . برای نصب پکیج دو راه پیش رو دارید. استفاده از افراد متخصص و تکنسین ها و نصب پکیج به دست خودتان. اگر با آموزش نصب پکیج آشنایی ندارید ما در این مقاله به مهمترین موارد آموزش نصب پکیج پرداخته ایم . پس با ما همراه باشید.

 آموزش نصب پکیج در خانه 

نصب پکیج امری بسیار حساس است که به شما توصیه میکنیم اگر دانش فنی ندارید این کار را به افراد متخصص بسپارید. زیرا کوچک ترین اشتباه در نصب پکیج  و یا تعمیر پکیج باعث ایجاد خسارت و صدمات جبران ناپذیری خواهد شد. مهمترین نکاتی که باید در نصب پکیج به آنها اشاره کرد را در قالب آموزش نصب پکیج گرد آوری کرده ایم که شامل موارد زیر است.

 میزان فضا

برای نصب باید به ظرفیت ( کیلو وات ) پکیج توجه کرد زیرا برای هر کیلو وات توان پکیج به یک متر فضا نیاز دارید به طور مثال اگر توان پکیج بیست کیلو وات است باید در فضایی با 20 متر مربع نصب شود اما اگر فضا کوچکتر از این است باید دستگاه در محیطی دیگر یا در هوای باز نصب کرد.

نکته مهم  

اگر فضا کوچک بود به دلیل وجود پنجره در کنار پکیج  به هیچ عنوان پکیج را نصب نکنید . برخی از افراد تصور می کنند که اگر پکیج در فضای کوچک نصب شود وجود پنجره در کنار آن  باعث حل مشکل میشود در صورتی که ممکن است پنجره بسته شود یا فن پکیج خراب شود و اکسیژن اتاق توسط پکیج مصرف شود و این مسئله باعث ایجاد خفگی در افراد می شود.

در این محل ها پکیج را نصب نکنید 

دودکش را در محیط های بسیار کوچک و مکان های زیر ۸ متر نصب نکنید.

در این مکان ها پکیج را نصب نکنید حمام رختکن زیر زمین فضاهای بسته دستشویی.

برخی از مکان ها احتمال آتش سوزی و حریق دارند. در این مکان ها نیز نباید پکیج را نصب کرد.مانند انبار کاغذ , انبار پنبه, مکان هایی که بنزین در آنها نگهداری می شود.

بعد از رعایت تمام نکات بالا اولین موردی که باید در نظر بگیرید دیوار محل نصب پکیج است این دیوار باید از مصالح ساختمانی محکم ساخته شده باشد و فاصله آن با دیوار مقابل نباید کمتر از یک متر مربع باشد و هر چه فاصله پکیج از کابینت مجاور و از کف بیشتر باشد بهتر است.

دودکش مناسب  

در نصب پکیج دودکش بسیار اهمیت دارد زیرا اگر با برگشت هوا مواجه شود باعث انفجار و یا خفه شدگی افراد می شود. به همین دلیل باید دودکشی مناسب و استاندارد تهیه کنید که بتواند با مکش قوی دود پکیج را خارج کند.

تمیز کردن لوله های شوفاژ 

اگر قبل از راه اندازی شوفاژ لوله ها را تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و ذرات خارجی نکنید به مرور زمان وارد پمپ می شوند و باعث گیر پاژ شدن آن خواهند شد.

نصب دستگاه

یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از نصب پکیج به آن توجه کرد این است که قبل از نصب باید پیچ پلاستیکی مشکی را باز کرد تا مسیر خروج هوای پکیج باعث شود و هوای اضافی پکیج خالی شود در صورتی که هوای اضافه در لوله ها باشد باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل دستگاه می شود.

شابلون 

یکی از وسایلی که موقع نصب دستگاه همراه با دستگاه فروخته می‌شود شابلون نصب است در این مرحله باید شابلون نصب را بر روی دیوار قرار داد و در محل نصب پکیج 40 سانتی متر زیر دودکش دیوار نصب شود. محل سوراخ ها روی دیوار علامت زده و علامت ها را سوراخ کرده و پیچ و رولپلاک را بر روی آنها نصب میکنیم. بعد از سوراخ کردن دیوار باید شیلنگ ها و شیر فلکه ها را نصب کنیم.

نکته مهم

اگر قصد دارید که پکیج را در کابینت نصب کنید این نکته را در نظر بگیرید که باید از بالای کابینت به میزان 5 تا 10 سانتی متر بریده شود.

اگر مکانی رابرای نصب در نظر گرفته ایدکه امکان دسترسی به آن جهت تعمیرات وجود ندارد بهتر است که جای آن را عوض کنید.

اگر در شهری زندگی میکنید که دارای سختی آب است مانند شهرهای جنوبی ایران به شما توصیه میکنیم قبل از نصب پکیج سختی گیری را انجام دهید.

فشار گاز ورودی به پکیج 

بهتر است پکیج در مکان هایی که فشار گاز پایین است نصب نشود زیرا مجبور به استفاده از کپسول گاز خواهید شد که این مساله نیز خطراتی را به همراه دارد. فشار گاز ورودی با گاز شهری بین 17 تا 20  میلی بار و فشار گاز ورودی توسط کپسول باید بین 27 تا 30 میلی بار باشد.

پکیج را پر از آب کنید 

پس از نصب دستگاه باید رادیاتور و دستگاه را به وسیله شرپرکن تا حد 1 و نیم بار پر از آب کنید و سپس با باز کردن پیچ هواگیری تمام هوای اضافه در دستگاه را تخلیه کنید.

مشخصات دودکش مناسب 

دودکش پکیج باید مستقل باشد و فقط مختص به همان پکیج باشد. از دودکش مشترک برای چند دستگاه استفاده نکنید زیرا باعث بروز اتفاقات جبران‌ناپذیر و خسارت های سنگین خواهد شد.

قطر دودکش 

لوله دودکش باید قطری به اندازه ۱۵ سانتی متر داشته باشد تا بتوانند به خوبی هوا در خود جریان دهد.

ارتفاع دودکش

ارتفاع دودکش حداقل ۴ متر از دستگاه تا کلاهک هست. این اندازه به صورت حداقل و استاندارد در نظر گرفته شده است. طبیعتاً هر چه این ارتفاع بیشتر باشد امنیت نیز بیشتر خواهد شد.

 

لوله افقی دودکش

نکته مهمی که باید در نصب دودکش پکیج با آن توجه کنید این است که طول لوله افقی پکیج نباید بیشتر از ۲۰ سانتیمتر باشدهمچنین دودکش باید به سمت بالا باشد تا به خوبی بتواند دود حاصل از پکیج را از خود عبور دهد و به بیرون هدایت کند.

نشتی دودکش

قبل از نصب دودکش باید آن را به خوبی بررسی کنید تا دچار سوراخ و یا آسیب نباشد وجود دودکش باعث می شود که دود از آن نشت کند و به داخل ساختمان منتقل شود. این مسئله باعث انفجار و آتش سوزی در منزل می شود.

استفاده از پکیج فن دار 

اگر قصد دارید پکیج را در محلی نصب کنید که نمی توانید دودکش مناسب برای آن تهیه کنید بهتر است که از پکیج هایی استفاده کنید که دارای فن هستند. بسیاری از مدل های عرضه شده در بازار دارای دو مدل فن دار و بدون فن هستند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (2)

  • iman پاسخ

    سلام این مواردی که گفتید خیلی کلی هستند .برای نصب دیگه چه مواردی لازمن؟

    01/10/2019 در 5:35 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


09101453194

Call Now Buttonتعمیر پکیج 09101453194